Suçunu İtiraf Etti

Suçunu İtiraf Etti

Cezaevine Girdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik çirkin sosyal medya paylaşımları ile gündeme gelen yazar Emrah Serbes, 22 Eylül’de gerçekleşen ve bir baba ile kızının hayatını kaybettiği trafik kazasını kendisinin yaptığını açıkladı. Serbes, “O kazanın sorumlusu benim. Şok nedeniyle kazayı üstlenemedim. Arkadaşım suçsuz yere cezaevinde. Savcılığa geldim ve teslim oluyorum” dedi. Savcılığa teslim olan Serbes, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Serbes, cezaevi aracına götürülürken “Yere batsın Emrah Serbes. Keşke ben ölseydim o kazada. Çok özür diliyorum herkesten” diye konuştu.

Serbes’in itirafından önce davayı yürüten Cumhuriyet savcısının Adli Tıp Kurumu’ndan şoför koltuğundaki kan izinin kime ait olduğunun incelenmesini istedi. Serbes’in sosyal medyadan yaptığı bu itiraf kısa sürede gündem oldu. Sosyal medya kullanıcıları Serbes’in iyi halden yararlanmak için ve kamuoyunda prim kazanmak için böyle bir ‘itiraf senaryosu’ yazdığı ve “2 kişinin ölümüne sebep olmanın itirafını şova dönüştürüyor” yorumları yapıldı.

Kazayla ilgili soruşturmayı yürüten İzmir, Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı iki gün önce kaza sırasında aracı kullanan kişinin tutuklanan Kenan Doğru olmadığı şüphesiyle soruşturma başlatmış. Bu kapsamda şoför hava yastığı üzerindeki kan örnekleri alınarak Kenan Doğru ve Emrah Serbes’ten alınacak örneklerle Adli Tıp Kurumu’nda karşılaştırılması talimatını vermiş.

Serbest, sosyal medya hesabından yayınladığı itiraf mektubunda; “Kendimi kaybettim ve bu şok nedeniyle olay anında kazayı üstlenemedim. Kazayı yanımda oturan arkadaşım Kenan Doğru üstlendi. Şu an suçsuz olduğu halde cezaevinde yatmaktadır” diye yazdı.

Serbes’in sorgusunda sosyal medyada paylaştığı nottaki ifadelerini tekrar ettiği ve; “Yaptığım suçu kabul ediyorum, yaptığımın bir suç olduğunu biliyorum ve verilecek her türlü cezaya razıyım” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Emrah Serbes, jandarmalar eşliğinde cezaevine götürülürken “Yakınlarından özür dilerim. Hiçbir şey bir genç kızın hayatı etmez. Yere batsın Emrah Serbes. Emrah Serbes, sonunda T yok. Bundan sonra benim sonumda hiçbir şey yok. Ömür boyu bu vicdan azabıyla yaşayacağım. Keşke ben ölseydim o kazada. Çok özür dilerim herkesten” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM